Widok DPS

Gdansk

BIP DPS Polanki

WSPARCIE AKCJI POMOC DLA UKRAINY


Pracownicy naszego domu włączyli się do akcji Pomoc dla Ukrainy. W wyniku naszych działań zakupione zostały najpotrzebniejsze artykuły spożywcze, higieniczne oraz sanitarne dla uchodźców z Ukrainy. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania - mamy nadzieję, że nasze dary serca pomogą naszym przyjaciołom.


Wsparcie akcji Pomoc dla Ukrainy, 08.03.2022 r.Wsparcie akcji Pomoc dla Ukrainy, 08.03.2022 r.

Zapraszamy do galerii zdjęciowej.

separator

TERAPIA ZAJĘCIOWA W NASZYM DOMU


Od 28 lutego, po okresie zajęć indywidualnych stopniowo powracamy do spotkań terapeutycznych w większym gronie. Grupy są nadal bardzo kameralne, ponieważ zajęcia są prowadzone z podziałem na poszczególne piętra. Mieszkańcy po okresie izolacji są bardzo zadowoleni, że znowu mogą się spotykać w większej grupie. Od 28 lutego swoją działalność wznowił również Klub Samopomocy. Wszyscy mamy nadzieję, że powoli powracamy do normalności.


Terapia zajęciowa w naszym domu, 28.02.2022 r.


separator
Życzenia Walentynkowe
separator

NASZA MIESZKANKA UKOŃCZYŁA 100-LAT!


W dniu 24.01.2022 roku w naszym Domu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Nasza mieszkanka, pani Helena Biedka obchodziła swoje setne urodziny. Przyjęcie urodzinowe, które odbyło się z zachowaniem obostrzeń covidowych było bardzo uroczyste. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili m.in. pani Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, pan Michał Wlazło, kierownik USC Grzegorz Graefling oraz reprezentant naszych wolontariuszy pan Jacek Mazur. Pani dyrektor Danuta Podogrodzka-Oleńko przybliżyła nam sylwetkę naszej jubilatki, natomiast Bogusław Olszonowicz w znakomity sposób zadbał o stronę artystyczną naszego spotkania. Pani Helena cieszy się dobrym zdrowiem, bierze aktywny udział w życiu naszego domu. Dwieście lat Pani Heleno!


< >

Zapraszamy do galerii zdjęciowej..

separator

KONCERT JANITTY


17 stycznia 2022 roku w naszym domu znów rozbrzmiewała muzyka.
Z zachowaniem obostrzeń sanitarnych gościliśmy na koncercie wokalistkę Janittę. Laureatka Bursztynowego mikrofonu, uczestniczka programu Bitwa na głosy zaprezentowała nam bardzo zróżnicowany repertuar - usłyszeliśmy piosenki wykonywane w języku polskim, hiszpańskim, francuskim oraz angielskim. Na zakończenie występu wspólnie z artystką wykonaliśmy kilka kolęd. Dziękujemy bardzo za wspaniały koncert!


Koncert Janitty, 17.01.2022 r. Koncert Janitty, 17.01.2022 r.
separator

WSPOMNIENIE O PREZYDENCIE


Dzisiaj 13.01.2022 roku odbyło się w naszym domu spotkanie wspomnieniowe poświęcone Prezydentowi Miasta Gdańska, śp. Pawłowi Adamowiczowi. To już trzy lata minęły od jego śmierci. Prelekcję przypominającą sylwetkę Pana Adamowicza przygotował niezawodny jak zwykle pan Jacek Mazur. W dalszej części spotkania wracaliśmy pamięcią do częstych wizyt Pana Prezydenta w naszym domu oraz oglądaliśmy liczne zdjęcia oraz nagrane filmy z Jego udziałem.
Zapraszamy do galerii.


Wspomnienie o Prezydencie, 13.01.2022 r.


separator

Dom Pomocy Społecznej Polanki w Gdańsku-Oliwie
ul. Polanki 121, 80-308 Gdansk
tel./fax (0048) 58 552 19 52, tel. (0048) 58 552 33 32, mail: sekretariat@dpspolanki.pl

Licznik odwiedzin 00975507