Przejdź do treści
Widok DPS

Gdansk

BIP DPS Polanki

FESTYN W BRZEŹNIE


28 czerwca nasi mieszkańcy uczestniczyli w plenerowym spotkaniu na ul. Sterniczej w Brzeźnie, wpisującym się w cykl Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień. Byliśmy jednymi ze współorganizatorów tej imprezy. Można było na miejscu skorzystać z pomocy w zakresie usług społecznych i prawnych, były pokazy tańca i ruchu, można było zagrać w bule, ringo i szachy oraz pogimnastykować się pod okiem fachowców. Przede wszystkim były tańce i biesiada przy grillu i muzyce na żywo. Atrakcji nie zabrakło, humory wszystkim dopisywały, powróciliśmy z wyprawy pełni wrażeń i w doskonałych nastrojach.

< >

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


separator
Plakat dot. imprezy
separator

Święty Wojciech po raz kolejny


Święty Wojciech po raz kolejny

W środę 21-wszego czerwca po raz kolejny grupa teatralna złożona z członków klubu samopomocy i mieszkańca przy DPS Polanki wystawiła sztukę multimedialną pod tytułem: Żywot Świętego Wojciecha. Było to drugie przedstawienie sztuki o początkach polskiej państwowości z wątkiem głównym - którym był żywot pierwszego polskiego świętego. Poszerzyliśmy inscenizację o recytację wiersza Fryderyka Schillera pod tytułem Rękawiczka przez naszego uczestnika klubu pana Józefa. Krótki wykład o kulturze średniowiecza zakończył część artystyczną. Kawa i herbata z ciastkiem dopełniła radości seniorów i opiekunów. Sztukę obejrzało kilkadziesiąt osób w tym goście z DPS Ostoja z ulicy Hożej, oraz uczestnicy z klubu Bursztynek z Sobieszewa (dzielnicy Gdańska).


separator

SPACER PO BRZEŹNIE


We wtorek 20 czerwca piękna pogoda za oknem zachęciła nas do spaceru nad morzem. Tym razem wybraliśmy się z mieszkańcami naszego domu do Brzeźna. Upalne słońce nie nakłaniało nas do wyczerpujących marszów, więc szybko szukaliśmy zacienionych ławeczek. Sam widok morza, panorama zatoki gdańskiej oraz obserwacja spacerujących plażowiczów, wprowadziła naszych podopiecznych w dobry, relaksujący nastrój. Już planujemy następne wycieczki...


Spacer po Brzeźnie


separator

Historia Tańca


historia tańca historia tańca


W co drugi poniedziałek odbywają się zajęcia tematyczne pod tytułem: Historia Tańca w istocie są to zajęcia interdyscyplinarne obejmujące historię tańca i szeroko pojętą historię kultury, którą ogniskuje taniec. Próbujemy tańczyć różne tańce, ale na koniec ćwiczymy Poloneza - jako, że jest to taniec rodzimy - nasz i stosunkowo łatwy - ćwiczymy go z cierpliwie i konsekwentnie.


separator

Chodźcie z nami! Sami będziecie seniorami!


Na dorocznej (szóstej) Paradzie Seniorów reprezentowali nas członkowie Klubu Samopomocy oraz mieszkaniec naszego domu. W środę 14-nastego przy fontannie Neptuna zgromadzili się seniorzy z Gdańska i okolic niosąc w rękach flagi oraz transparenty. Pani prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz symbolicznie przekazała klucze naszego grodu przedstawicielce seniorów Annie Butrym. Wiceprzewodnicząca Gdańskiej Rady Seniorów odbierając klucze od miasta powiedziała - Wszędzie siejemy polskie łąki, my jesteśmy ich kwiatem… Po powitaniu i przekazaniu władzy nad miastem seniorzy radośnie przy dźwiękach orkiestry pomaszerowali do Parku Św. Barbary, gdzie na uczestników czekały dalsze atrakcje - tańce i poczęstunek.

< >

Zapraszamy do galerii zdjęciowej.


separator

JAZZ NA POLANKACH


31 maja 2023 w naszych murach zabrzmiał długo oczekiwany koncert. Dzięki staraniom dr hab. Małgorzaty Kuchtyk usłyszeliśmy kilkunastu wokalistów z kierunku jazzu i muzyki estradowej gdańskiej Akademii Muzycznej. Młodzi studenci zaprezentowali się w kilku zespołach, śpiewając a’capella oraz z akompaniamentem fortepianu. Różnorodny repertuar polskich i amerykańskich znanych melodii, a zwłaszcza poziom wykonania zachwycił wszystkich licznie zgromadzonych słuchaczy. Długie oklaski i bisy były jak najbardziej zasłużone, zwłaszcza że kilka dni później mogliśmy tych samych wykonawców podziwiać na Festiwalu Piosenki w Opolu!


Koncert jazzowy Akademii Muzycznej, 31.05.2023 r. Koncert jazzowy Akademii Muzycznej, 31.05.2023 r.

Zapraszamy do fotorelacji.


separator

DZIEŃ DZIECKA


Dzień Dziecka jest świętem obchodzonym bardzo uroczyście. My również wpisujemy się w tę tradycję i przygotowaliśmy upominki dla dzieci ze szkół i przedszkoli współpracujących z naszym domem.

Życzymy Wam wszystkiego najlepszego i dziękujemy , że pamiętacie o naszych podopiecznych, dziękujemy za wszystkie prezenty, życzenia, kartki okolicznościowe którymi obdarowujecie ich w ciągu całego roku!separator

Mikołaj Trzaska w DPS Polanki


Mikołaj Trzaska w DPS <q>Polanki</q>

Odgłosy saksofonu i klarnetu – zabrzmiały w DPS Polanki - 24 maja 2023 r. We własnej osobie odwiedził DPS Polanki twórca muzyki filmowej, znany i nagradzany legendarny jazzman Mikołaj Trzaska. Tak wielce uznani twórcy są wielką radością dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej - artysta opowiadał nie tylko o muzyce do filmów, którą tworzy, ale omawiał technikę improwizacji, a także opisywał budowę saksofonu i klarnetu. Usłyszeliśmy utwór - kanwę ścieżki dźwiękowej filmu Wołyń, której Mikołaj Trzaska jest autorem. Artysta od lat współpracuje z reżyserem Wojciechem Smarzowskim i tworzy muzykę do jego filmów. Drugą gałęzią zainteresowań muzyka jest muzyka etniczna, a konkretnie muzyka klezmerska - muzyka żydowska. Usłyszeliśmy suitę żydowskich tańców. Nagrodzony brawami saksofonista pożegnał poruszoną do głębi publiczność DPS Polanki.


separator

ARTETERAPIA Z PANIĄ KAROLINĄ


Za sprawą historyka sztuki - pani Karoliny, pojawiła się u nas nowa odsłona arteterapii. We wtorek 23 maja 2023 r. nasi mieszkańcy i klubowicze wzięli udział w warsztatach artystycznych pod tajemniczym tytułem: Martwe natury żywej głowy. W czasie zajęć uczestnicy próbowali nadać konkretną formę swoim doświadczeniom, uczuciom i emocjom, bazując na skojarzeniach zmysłowych. Z połączenia różnych materiałów naturalnych i sztucznych, faktur i półproduktów powstały bardzo ciekawe kolaże.

< >

Dziękujemy serdecznie pani Karolinie za przeprowadzenie zajęć i pobudzenie artystyczne naszych seniorów.


separator

WSPÓŁPRACA Z UNIWERSYTETEM GDAŃSKIM


Od listopada 2022 roku do maja bieżącego roku, na terenie naszej placówki odbywały się warsztaty aktywizujące dla seniorów z Klubu Samopomocy oraz naszych mieszkańców. Realizowała je studentka V roku psychologii - pani Karolina Budzińska, w ramach prowadzonych przez siebie badań do pracy magisterskiej związanych z oceną jakości życia, poczucia samotności i dobrostanu osób starszych. Zajęcia pani Karoliny dotyczyły najistotniejszych obszarów życia osób w wieku senioralnym i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem odbiorców. Oprócz aktywizacji i treningu pamięci, zajęcia miały na celu edukację psychologiczną seniorów na temat normatywnego starzenia się, a także profilaktyki i leczenia związanych z wiekiem problemów psychologicznych i demencji.


Wpółpraca z Uniwersytetem GdańskimWpółpraca z Uniwersytetem Gdańskim

Teraz wszyscy trzymamy kciuki, by praca i wysiłek badawczy magistrantki został doceniony na egzaminie końcowym.


separator

Żywot Świętego Wojciecha spektakl w DPS Polanki


Żywot Świętego Wojciecha spektakl w DPS <q>Polanki</q>

W DPS Polanki 19-nastgo maja 2023 r. doszło do niecodziennego wydarzenia - grupa seniorów wraz z terapeutami wystawiła dramę edukacyjno-multimedialną pod tytułem: Żywot Świętego Wojciecha.
Korzystając z wielu środków wyrazu takich jak taniec, film i gra aktorska. Opowieść skupiała się wokół Świętego Wojciecha pierwszego polskiego świętego, którego żywot splata się z początkami naszej państwowości. Historia jest ważna dla nas jako wspólnoty - Święty Wojciech i jego protektor Bolesław Chrobry to zaranie Królestwa Polskiego i nas jako narodu - jest ważne dla naszej tożsamości. Jedenastoosobowa trupa aktorska, złożona z członków klubu samopomocy i jednego mieszkańca domu, wystawiła już Jasełka w grudniu zeszłego roku. Wspólna praca dostarcza wielu emocji - trema towarzyszy przedstawieniom. Niebanalna scenografia, taniec, ciekawe efekty dźwiękowe i użycie filmu - dały piorunujący efekt. Żywe przyjęcie przez mieszkańców zachęca do dalszych działań naszą grupę.


separator

KLUB I BABIE LATO


Od kilku miesięcy uczestnicy Klubu Samopomocy przy DPS Polanki cyklicznie biorą udział w zajęciach w bibliotece Babie Lato. Spotkania prowadzone są przez niezwykle sympatyczną kierowniczkę biblioteki panią Kasię. W ramach zajęć odbywa się biblioterapia, warsztaty plastyczne, neurofitnes - czyli ćwiczenie pamięci i innych funkcji poznawczych. Atmosfera w bibliotece jest wyjątkowa i seniorzy zawsze z wielką radością jadą na kolejne spotkanie z panią Kasią z zaciekawieniem Co tym razem będzie się działo?.


Klub i Babie Lato - wizyta w bibliotece


separator

NAJSTARSZA GDAŃSZCZANKA MIESZKA NA POLANKACH!


Najstarsza gdańszczanka mieszka na Polankach

15 maja w naszym domu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Nasza mieszkanka Stanisława Opalińska ukończyła 107 lat! Ten wyjątkowy jubileusz uświetniła swoją obecnością pani prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Grażyna Gorczyca oraz przedstawicielki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie panie Anna Lewicka oraz Elżbieta Pukszta. Po przywitaniu gości pani dyrektor Danuta Podogrodzka-Oleńko przedstawiła nam najciekawsze fakty z życia jubilatki, natomiast po kilkuminutowej prezentacji obejrzeliśmy bardzo ciekawą część artystyczną. Niespodzianką były pokazy cyrkowe pana Przemysława, usłyszeliśmy również wspaniały recital wokalny zapowiadany przez niezawodną panią Barbarę Żurowską-Sutt. Uroczysta, ale również bardzo serdeczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym - gościom, mieszkańcom, klubowiczom oraz pracownikom naszego domu. Oczywiście najważniejszym gościem tej uroczystości była nasza wspaniała jubilatka - w doskonałej formie i jak zwykle w szampańskim humorze. Pani Stanisławo - wszyscy życzymy Pani dwieście lat, aby dobre zdrowie oraz radość życia nigdy Cię nie opuszczały!
Zapraszamy do galerii zdjęciowej.


separator

NASZA MIESZKANKA UKOŃCZY 107 LAT


Już tylko dni dzielą nas od 107 urodzin naszej mieszkanki. Trwają przygotowania, aby ten jubileusz wypadł jak najbardziej okazale. Pani Stanisława jest najstarszą gdańszczanką, natomiast w naszym domu przebywa od 11 lat! Jubilatka zdumiewa nas wspaniałym humorem, trzeźwością umysłu oraz zadziwiającą witalnością, aktywnie uczestnicząc we wszystkich proponowanych jej zajeciach.


Nasza mieszkanka ukończy 107 latNasza mieszkanka ukończy 107 lat

Życzymy 200 lat Pani Stanisławo !!!


separator

URODZINY MIESZKAŃCÓW


28 kwietnia 2023 roku marcowi i kwietniowi jubilaci zostali zaproszeni na przyjęcie urodzinowe. W tym uroczystym dniu wszyscy seniorzy otrzymali laurkę z życzeniami szczęścia, zdrowia oraz spełnienia marzeń. Dzięki wizycie pani dyrektor oraz małemu koncertowi skrzypcowemu uroczystość minęła w bardzo szczególnej, domowej atmosferze.

< >

Zapraszamy do fotorelacji.


separator

DRZWI GNIEŹNIEŃSKIE


Wraz z rozkwitającymi kwiatami obudziły się nowe siły wstępując zarówno w personel (kadrę terapeutyczną), uczestników klubu i mieszkańców DPS Polanki.

Popularne imieniny Wojciecha postanowiliśmy uczcić inscenizacją: Drzwi Gnieźnieńskich, czyli historią o Świętym Wojciechu. W założeniu ma to być krótkie, ale ambitne przedstawienie w kilku scenach zmontowanych z projekcją filmu. Gdzie znajdą swe miejsce: taniec, gra aktorska, a przede wszystkim edukacja przez zabawę. Na razie nie chcemy się za bardzo chwalić, gdyż przygotowania trwają, a efekt jest jeszcze niewiadomą.


Przedstawienie <q>drzwi gnieźnieńskie</q>


separator

WIOSENNE TERAPIE NA POLANKACH


Wiosenne terapie

Wiosna nieśmiało wkracza do naszego ogrodu, natomiast nowe pomysly i nowe terapie na dobre zadomawiają się w naszym harmonogramie zajęć. Nasza fizjoterapeutka pani Justyna wprowadza zumbę do porannej gimnastyki, pani Ewa rozpoczyna relaksację na zajeciach z klubowiczami, natomiast psycholog p. Barbara wprowadza nowe formy treningu umysłu. Pan Wojciech i p. Iza rozpoczęli zajęcia z praktycznej historii tańca, a terapeuta p. Jarek prowadzi zajęcia z koloroterapii. Każdy z mieszkańców ma do wyboru wachlarz różnorodnych zajęć, które może dopasować indywidalnie do swoich potrzeb. Najważniejsze jednak że robi się coraz cieplej, że już niedługo będziemy mogli korzystać z dobrodziejstw przebywania w naszym ogrodzie...


separator

SPOTKANIE WIELKANOCNE


6 kwietnia 2023 roku na Polankach odbyło się coroczne spotkanie wielkanocne. Przy uroczyście zastawionym stole spotkali się mieszkańcy, klubowicze oraz grono wspaniałych gości i przyjaciół; zastępczyni Prezydenta Miasta Gdańska Monika Chabior, ksiądz Henryk Tribowski, dyrektor MOPR Agnieszka Chomiuk, gł. ksiegowa MOPR Dorota Giedroyć, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Teresa Wasilewska, pani Alicja Jurasz, przewodnicząca Klubu Seniora Prometeusz Marianna Geszke oraz wolontariusze z panem Jackiem Mazurem. Nie możemy oczywiście zapomnieć o grupie harcerzy z 17 Gdańskiej Drużyny ZHR, którzy pomagali w sprawnym przebiegu uroczystości. O artystyczną stronę spotkania zadbali reprezentanci Klubu Samopomocy oraz terapeuci pani Iza oraz pan Jarek. Wielkanocny nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom spotkania. Życzymy wszystkim, aby wiosenna atmosfera rozgościła się zarówno za oknami jak i w naszych sercach.


Spotkanie WielkanocneSpotkanie Wielkanocne

Zapraszamy do galerii zdjęciowej.


separator

SŁODKOŚCI WIELKANOCNE Z X LICEUM


Słodkości Wielkanocne z X LiceumSłodkości Wielkanocne z X Liceum

5 kwietnia w środę odwiedzili nas przedstawiciele X Liceum im. Lecha Bądkowskiego w Gdańsku. Uczniowie dostarczyli nam wielkanocne słodkości, które jak co roku znajdą się na naszych świątecznych stołach. Dziękujemy za pamięć, która powoli staje się tradycją. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


separator

PRZEDŚWIĄTECZNA WIZYTA GRUPY ENZO NA POLANKACH


W dniu 4 kwietnia 2023 roku przybył do nas pies LUPO razem ze swoimi opiekunami - dogoterapeutami, którzy już od wielu lat współpracują z naszą placówką. Przedstawiciele Fundacji Grupa ENZO po złożeniu życzeń wielkanocnych i przekazaniu mieszkańcom słodkich upominków, zaprosili wszystkich do zabawy i pracy z białowłosym czworonogiem.
W tym czasie niespodziewanie odwiedziła nas TVP 3 i uwieczniła kamerą to wyjątkowe spotkanie.

Serdecznie zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.


Przedświąteczna wizyta grupy Enzo


separator
Życzenia Wielkanocne
separator

RECITAL GITAROWY


Recital gitarowy

28 marca odwiedziła nas z recitalem gitarowym dr Monika Dżuła-Radkiewicz. Pani Monika prowadzi klasę gitary oraz kameralistyki w Akademii Muzycznej w Gdańsku, bierze udział w projektach solowych, kameralnych i z orkiestrami (z Polską Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, z Polską Filharmonia Kameralną Sopot). Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory M. Dupplesy, F. Tarregi oraz H Villa-Lobosa - wszystkie kompozycje były zapowiadane bezpośrednio przez wykonawczynię. Licznie zebranych słuchaczy porwała piękna, romantyczna interpretacja przedstawianych utworów. Bardzo dziękujemy za piękny recital!

Zapraszamy do fotorelacji.


separator

RYSZARD III I ZAPROSZENI GOŚCIE


14 marca 2023 r. grupa twórczych i pozytywnie nastawionych do życia seniorów zrzeszonych w Kole Emerytów Bursztynek, ponownie zaprezentowała nam spektakl Wczoraj i dziś - Ryszard III. Tym razem wśród publiczności obecni byli także seniorzy z zaprzyjaźnionych placówek: z Klubów Seniora przy ulicy Wajdeloty i Kisielewskiego w Gdańsku.

Talenty aktorów oraz miła atmosfera spotkania spowodowały, że czas upłynął nam wszystkim bardzo szybko. Czekamy na kolejne wydarzenia z udziałem Bursztynka oraz miłych gości.


Spektakl w wykonaniu Koła Emerytów i Rencistów <q>Bursztynek</q>


separator

KONCERTY NA POLANKACH


Ostatnie tygodnie były bardzo bogate w wydarzenia muzyczne. Studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku usłyszeliśmy 9 lutego - był to recital fortepianowy, 15 lutego wysłuchaliśmy koncertu klarnecistów z klasy dr hab. Grzegorza Wieczorka, a 23 lutego wokalistek pracujących pod kierunkiem dr hab. Aleksandry Kucharskiej-Szefler. Kilka dni później 27 lutego wystąpiła przed nami zaprzyjaźniona z naszym domem wiolonczelistka Agnieszka Kaszuba. Nikogo nie trzeba przekonywać, iż udział w koncertach, śpiewanie, czy szeroko rozumiana muzykoterapia ma wpływ na wyższy poziom energii życiowej, jest aktywizatorem zmian zachowań i emocji. Tym większa nasza wdzięczność dla wszystkich wykonawców, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas występując na naszych koncertach - JESZCZE RAZ WIELKIE PODZIĘKOWANIA!


Koncerty na PolankachKoncerty na Polankach

Zapraszamy do fotorelacji.


separator

POEZJA I MIŁOŚĆ


Miłość, pod postacią poezji prezentowanej przez Koło Emerytów i Rencistów Bursztynek z Wyspy Sobieszewskiej, zagościła w naszym domu we wtorek 21.02.2023 r.
Wśród prezentujących tę piękną natchnioną nadmorskim powietrzem poezję byli aktorzy, którzy 08.02.2023 r. w tutejszej placówce zagrali sztukę Ryszard III. Tym razem artyści pokazali swoje liryczne oblicze. Spotkanie z poezją było bardzo udane i radosne. Aktorzy z Bursztynka, żegnani przez uczestników wydarzenia, obiecali nas ponownie odwiedzić.

Zapraszamy do galerii zdjęciowej.


Poezja w wykonaniu Koła Emerytów i Rencistów <q>Bursztynek</q>


separator

ZABAWA KARNAWAŁOWA


17 lutego zawitał do naszego domu karnawał pod wiele znaczącym tytułem Śledź płynie do Wenecji. W zabawie uczestniczyli nie tylko nasi podopieczni, ale również przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej Caritas, Dziennego Domu Pomocy z ul. Wajdeloty, Klubu Prometeusz oraz Domu Pomocy Społecznej Ostoja. Ważnym momentem zabawy była wizyta śledzia płynącego do Wenecji oraz wybór najlepiej przebranych uczestników balu. Do tańca porywała nas muzyka na żywo zorganizowana przez p. Bogusława, a cała szampańska zabawa zakończyła się ciepłym posiłkiem - do zobaczenia za rok!

< >

Zapraszamy do galerii zdjęciowej.


separator

SZEKSPIR W NASZYM DOMU


Szekspir w naszym domu

W dniu 8.02 do DPS Polanki zawitali niecodzienni goście, aktorzy z koła emerytów i rencistów Bursztynek z Wyspy Sobieszewskiej. Artyści zaprezentowali adaptację sztuki Williama Szekspira Ryszard III, która została przygotowana we współpracy z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim. Aktor Piotr Biedroń podjął się opieki artystycznej i reżyserii, natomiast sam spektakl był pokazywany na przeglądzie Teatralny Pasjans.
W przedstawieniu krew lała się tylko symbolicznie - historia władcy tyrana zajęła umysły całej widowni na dobre kilka kwadransów. Burza oklasków zakończyła niecodzienne wydarzenie i niezwykłą adaptację sztuki w formie talk showu. Aktorzy, którzy prezentowali dzieje Ryszarda III-ego są emerytami, którzy dzielą się swoją radością życia i ciekawą pasją, natomiast wdzięczni im mieszkańcy DPS Polanki długo tego spektaklu nie zapomną. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


separator

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


Przelew WOŚP
separator

KONCERT SZKOŁY MUZYCZNEJ


Ostatnie dni upłynęły pod znakiem koncertów. W poniedziałek 30 stycznia odwiedziła nas grupa uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu. Młodzi uczniowie brawurowo wykonywali znane kolędy, porywając widzów do wspólnego śpiewania. Wiek wykonawców oraz ich umiejętności zjednały sympatię wszystkich słuchaczy. Dziękujemy i prosimy o więcej!


Koncert Szkoły MuzycznejKoncert Szkoły Muzycznej

Zapraszamy do fotorelacji.


separator

GDAŃSKI CHÓR NAUCZYCIELSKI W DPS POLANKI


Gdański Chór Nauczycielski w DPS Polanki

W sobotni styczniowy (28.01), szary poranek DPS Polanki odwiedził Gdański Chór Nauczycielski pod batutą Darii Polanowskiej. Chór rozpoczął występ tradycyjnymi kolędami polskimi, a kolęda francuska, angielska i Cicha Noc w ich wykonaniu zachwyciły mieszkańców nastrojowym i czasami dynamicznym wykonaniem. Okazało się, że był to dopiero wstęp do utworów, które wstrząsnęły publicznością, bowiem kaszubska wersja Gdy śliczna Panna i góralska pastorałka z okrzykami i pogwizdywaniem długo będzie jeszcze rozbrzmiewać w pamięci słuchaczy. Występ zakończyła ludowa pieśń miłosna z repertuaru zespołu Mazowsze.
Chór pozostawił niezapomniane wrażenia w pamięci publiczności DPS Polanki.


separator

ORKIESTRA WIELKIEJ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY GRA NA POLANKACH!


Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczęła u nas grać już 27 stycznia o godz.11:00. Terapeuta p. Wojtek przybliżył nam historię Orkiestry Świątecznej Pomocy, natomiast p. Ewa zaprezentowała nam muzykę którą zawsze można usłyszeć podczas finałów. Z koncertem wystąpił duet Iza i Jarek, który przedstawił nam przeboje muzyki rozrywkowej. Cieszymy się, że dzięki zbiórce pieniędzy również wnieśliśmy nasz mały wkład w Wielki Koncert Świątecznej Orkiestry.

< >

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


separator

AKADEMIA MUZYCZNA NA POLANKACH


26 stycznia w czwartek po raz kolejny odwiedzili nas studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. W wykonaniu trzech akordeonistów oraz trzech gitarzystów wysłuchaliśmy utworów J.S. Bacha, A. Tansmana, N. Coste oraz J.P. Rameau. Pomimo zaprezentowania utworów wymagających dużego skupienia od słuchaczy, nasza publiczność wysłuchała koncertu z dużym zainteresowaniem. Bardzo dziękujemy za koncert czekamy na kolejne występy.


Akademia Muzyczna na PolankachAkademia Muzyczna na Polankach

Zapraszamy do galerii zdjęciowej.


separator

JASEŁKA W NASZYM DOMU


Po premierze, która odbyła się 18-nastego stycznia, dziś 25-tego stycznia już po raz drugi klubowicze i mieszkańcy wystawili Jasełka na Polankach. Tym razem widzami byli również zaproszeni goście z Dziennego Dom Pomocy Kisiel oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ulicy Jagiellońskiej. Dużym zaskoczeniem dla nas była wizyta telewizji, dzięki której wydarzenie zostało zarejestrowane przez TVP3. Po przedstawieniu podczas słodkiego poczęstunku aktorzy oraz widzowie na gorąco wymieniali się opiniami i uwagami na temat inscenizacji.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Jasełka w Naszym Domu


separator

Zaproszenie na finał Orkiestry Świątecznej Pomocy


Już jutro 27.01.2023 na IV piętrze o godzinie 11:00 zagra u nas Orkiestra Świątecznej Pomocy. Będziemy zbierać datki na rzecz walki z sepsą, serdecznie zapraszamy na muzyczny koncert!


separator

ZAPROSZENIE NA KONCERT!


Dyrekcja DPS Polanki wraz z pracownikami ma zaszczyt zaprosić na koncert Gdańskiego Chóru Nauczycielskiego pod batutą Darii Polanowskiej w sobotę 28.01.2023 o godzinie 11:00 w sali terapeutycznej na IV piętrze.
Zaproszenie kierujemy do lokalnej społeczności, wszystkich mieszkańców Gdańska, Oliwy i okolic.
Do zobaczenia!


separator

DOGOTERAPIE NA POLANKACH


Ostatnie dwa dni upłynęły w naszym domu pod znakiem dogoterapii. 20 stycznia gościła u nas grupa terapeutyczna Enzo, natomiast w poniedziałek 23 stycznia odwiedziły nas pieski ze schroniska dla bezdomnych zwierząt Promyk. Ogólnie wszyscy wiemy, iż bliski kontakt ze zwierzętami ma duży wpływ terapeutyczny na mieszkańców, ale radość i uśmiech na twarzach podopiecznych po dotknięciu psiej sierści były po prostu nie do przecenienia. Z okazji przypadających właśnie Dni Babci i Dziadka klubowicze i mieszkańcy zostali również obdarowani kartkami z życzeniami oraz specjalnie przygotowanym z tej okazji ciastem. Bardzo dziękujemy za pamięć!

< >

Zapraszamy do galerii zdjęciowej.


separator

Prapremiera Jasełek w DPS Polanki


Przygotowania do Jasełek idą z olbrzymim zapałem, na przeszkodzie stanęła nam jednak epidemia grypy.
Pomimo trudności, 12 stycznia odbyło się przedstawienie przedpremierowe. Okrojona publiczność w składzie; ksiądz Henryk z pobliskiej parafii Świętego Stanisława Kostki oraz pani Ola i pani Ala z działu socjalnego stała się również naturalną grupę recenzencką. Uczestnicy Klubu Samopomocy i mieszkaniec p. Krzysztof tworzący grupę dramatyczną nie ustają w pracy. Premiera w najbliższym czasie, do zobaczenia!


Prapremiera Jasełek


separator

Dom Pomocy Społecznej Polanki w Gdańsku-Oliwie
ul. Polanki 121, 80-308 Gdansk
tel./fax (0048) 58 552 19 52, tel. (0048) 58 552 33 32, mail: sekretariat@dpspolanki.pl

Licznik odwiedzin 01248575